Tygodnik Makowski

Piątek, 20 kwietnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!

Kolejny krok do referendum

18.05.2015 12:20:00

Radni gminy Różan zebrali się w piątek, 15 maja na sesji aby podjąć jedną tylko uchwałę, w sprawie powołania komisji do sprawdzenia, czy wniosek mieszkańców o przeprowadzenie referendum gminnego w przedmiocie lokalizacji nowego składowiska odpadów promieniotwórczych na terenie Gminy Różan odpowiada przepisom ustawy o referendum lokalnym.

 

Jej podjęcie jest kolejnym etapem procedury prawnej związanej z jego organizacją,

Radni zdecydowali, że w skład komisji wejdzie pięć osób: Katarzyna Brzuzy, Marta Wróblewska, Ewa Oślizło, Juliusz Kaczmarczyk i Andrzej Wilczewski.

Przypomnijmy, inicjatywę zorganizowania referendum w sprawie lokalizacji składowiska odpadów radioaktywnych zgłosiło 25 osób. Zebrali ok. 1000 podpisów. Reprezentantem grupy jest radny Paweł Reszko.

autor: k.k.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Minister Obrony w ogniu pytań

    Między innymi o sukcesach dwóch lat rządów Prawa i Sprawiedliwości, obniżce wynagrodzeń dla urzędników zarówno centralnych jaki i samorządowych oraz o planach na najbliższe lata mówił Mariusz Błaszczak Minister Obrony Narodowej. Zobacz galerie...

  • Złote Gody w Makowie

    Były medale, prezenty, piękne kwiaty i tańce przy dobrej muzyce – tak dziewięć par małżeńskich z Makowa Maz., obchodziło swój złoty jubileusz. Zobacz galerie...

  • Finał WOŚP w Makowie

    Fot. (olk) Zobacz galerie...