Tygodnik Makowski

Wtorek, 22 maja 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!

Płoniawy-Bramura

A A A poleć znajomemu drukuj stronę

Ścieki kością niezgody

03.03.2015 10:10:00

Ponad 100 tys. zł powinni zapłacić mieszkańcy gminy Krasne gminie Płoniawy-Bramura za ścieki kanalizacyjne, które spływają do oczyszczalni ścieków w Kalinowcu. Po długich rozmowach udało się dojść do porozumienia, które ma być podpisane na początku marca.

 

Treść porozumienia przyjęła już Rada Gminy Krasne na sesji 19 lutego. W uchwale powierzono gminie Płoniawy-Bramura zadania z zakresu zbiorowego odprowadzania ścieków od mieszkańców gminy Krasne. Zgodnie z porozumieniem, za odbiór ścieków z gminy Krasne odpowiadać będzie gmina Płoniawy. Ona będzie ustalać wysokość taryf, ale również ponosić koszty związane z eksploatacją i naprawą urządzeń kanalizacyjnych.

Wójt zapowiedział, że nowe stawki zostaną przyjęte prawdopodobnie na sesji w marcu. W marcu ma zostać również podpisane porozumienie w tej sprawie.

autor: k.k.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Synagoga otwarta

    Fot. k.k. Zobacz galerie...

  • Minister Obrony w ogniu pytań

    Między innymi o sukcesach dwóch lat rządów Prawa i Sprawiedliwości, obniżce wynagrodzeń dla urzędników zarówno centralnych jaki i samorządowych oraz o planach na najbliższe lata mówił Mariusz Błaszczak Minister Obrony Narodowej. Zobacz galerie...

  • Złote Gody w Makowie

    Były medale, prezenty, piękne kwiaty i tańce przy dobrej muzyce – tak dziewięć par małżeńskich z Makowa Maz., obchodziło swój złoty jubileusz. Zobacz galerie...