Tygodnik Makowski

Środa, 23 stycznia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!

Rusza kolejna edycja Liber Mazovia

29.01.2015 15:00:00

Po raz piąty zbierze się złożona z bibliotekarzy i dziennikarzy „TC” kapituła konkursu „Mazowiecka książka roku”. Nadal można zgłaszać regionalne książki do nagrody, a mogą to uczynić sami autorzy, ale i wydawcy, zespoły redakcyjne oraz biblioteki, towarzystwa naukowe i regionalne czy osoby, dla których promocja regionu ma znaczenie.

 

Nagroda „Mazowiecka książka roku” pomaga w rozpowszechnianiu regionalnych inicjatyw wydawniczych. Śledzimy je cały rok i piszemy o nich na łamach: recenzując je, relacjonując wieczory autorskie czy zamieszczając choć krótką notkę o nich. Nie udaje nam się, niestety, dotrzeć do wszystkich publikacji ze względu na ich mały nakład, niedostępność w księgarniach i bibliotekach. Dlatego zwracamy się do naszych czytelników, by przysyłali nam książki regionalne wydane w 2014 r.

Czekamy na monografie miejscowości, placówek oświatowych i kulturalnych, biografie znanych oraz wartych poznania postaci (w naszym regionie urodzonych lub z nim związanych), pamiętniki, dzienniki, relacje, opracowania historyczne dotyczące północnego Mazowsza lub tylko jego części. Czekamy także na wydawnictwa literackie: opowiadania, powieści, zbiory legend. Zgłoszenia - uzasadnienie wyboru książki wraz z jednym jej egzemplarzem - przyjmujemy do końca lutego br. W marcu najciekawszej, najbardziej wartościowej książce i jej autorowi (autorom, wydawcy) przyznamy nagrodę Liber Mazovia.

Regulamin konkursu znajduje się na stronie http://tc.ciechanow.pl/konkursy-strona-Pierwsza_edycja_konkursu_Liber_Mazovia.html. Może zostać zmieniony, ale wówczas czytelnicy zostaną o tym uprzedzeni na łamach „Tygodnika”.

autor: IK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz