Tygodnik Makowski

Wtorek, 22 stycznia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!

Cuda nad urną?

12.11.2014 06:10:00

Jak to możliwe, że tyle głosów na Mazowszu było nieważnych? - pytali radni opozycji na ostatniej w tej kadencji roboczej sesji sejmiku województwa. - Ludzie po prostu nie wiedzą, jak głosować – tłumaczy marszałek Adam Struzik.

 

- Jesteśmy jedynym województwem w kraju, gdzie odbywa się taki cud. Nie ma logicznego wytłumaczenia, dlaczego tak się dzieje – uważa radny SLD Grzegorz Pietruczuk. Jak mówił na sesji, wiele z nieważnych głosów to były tzw. podwójne skreślenia, a nie puste karty. Pietruczuk przywołał przykład, gdy jeden z popularniejszych kandydatów do sejmiku dostał jeden głos, a 175 było unieważnionych. - Nie wierzę, żeby taki wynik był możliwy – stwierdził radny SLD. Dlatego przedłożył projekt uchwały mówiącej o tym, aby podczas zbliżających się wyborów samorządowych objąć Mazowsze specjalnym nadzorem Państwowej Komisji Wyborczej. - Chyba nam wszystkim zależy na uczciwości wyborów do sejmiku województwa - apelował.

Poparli go radni SLD i PiS. Marszałek Adam Struzik ocenił, że przyjęcie stanowiska sugerującego, że dochodzi do fałszerstw, byłoby nieuprawnione. Jak powiedział, taki apel kompromitowałby sejmik. Ostatecznie propozycja SLD nie zyskała poparcia w sejmiku. Za przyjęciem uchwały głosowało 15 radnych, 18 było przeciw, a 5 wstrzymało się od głosu.

autor: (BARW)

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz