Tygodnik Makowski

Wtorek, 23 października 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!
fot. Fot. Bolesław Prus
fot. Fot. Bolesław Prus

Złote święto 56 par

14.10.2014 07:20:00

Jedni przeżyli w małżeństwie 50 lat, inni jeszcze więcej. Wszystkim prezydent RP, na wniosek wójta, przyznał Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Ich uroczyste wręczenie nastąpiło 4 października w świetlicy OSP w Karniewie (powiat makowski). Ci, którzy przybyli na zorganizowaną dla 56 par uroczystość, nazwaną złotym weselem, nie kryli radości i wzruszenia.

 

Najwięcej lat razem – 68 - przeżyli Stefania i Edmund Olkowscy, niestety stan zdrowia nie pozwolił im na udział w uroczystości. Żelazne gody (65-lecie) obchodzili Krystyna i Stanisław Kacprzakowie i Irena i Tadeusz Witkowscy; druga z par mieszka za granicą. Kilka par przeżywało diamentowe gody, a kilkadziesiąt – złote. 50-lecie małżeństwa obchodziło 10 par.

- W naszej gminie takie uroczystości odbywały się rzadko, a o medale starały się dzieci jubilatów. Gdy dowiedziałem się, że wójt i Urząd Gminy mogą wystąpić z wnioskiem do prezydenta RP o przyznanie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, wystąpiłem. Czekaliśmy na nie rok – wyjaśnił wójt Michał Jasiński.

Cały artykuł w papierowym wydaniu "TM" nr 41 z 14 października 2014 r.

autor: IK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz