Tygodnik Makowski

Wtorek, 24 kwietnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!

Pensje pod kreską

19.05.2014 00:00:00

Ponad 26 milionów złotych wyniosły na koniec 2013 r. zaległości pracodawców z Mazowsza w wypłacie wynagrodzeń pracownikom - podał Okręgowy Inspektorat Pracy w Warszawie. Eksperci uważają, że jest to efekt spowolnienia gospodarczego, które w ubiegłym roku szczególnie dotknęło firmy.

 

- Inspektorzy, którzy kontrolowali zakłady pracy, wydali przeszło 1,5 tys. decyzji nakazujących wypłatę zaległych wynagrodzeń na kwotę 26,3 mln zł - poinformowała Maria Kacprzak-Rawa, rzeczniczka Okręgowego Inspektoratu Pracy. To nieco mniej niż w 2012 roku (o 15 procent), ale ciągle zbyt wielu pracodawców nie płaci pensji pracownikom.

W 2013 r. zaległości dotyczyły prawie 9,5 tys. pracowników zatrudnionych w 315 zakładach na Mazowszu. W 2012 roku pracodawcy winni byli pracownikom przeszło 30 mln zł, a wynagrodzeń nie otrzymało blisko 8 tys. osób z 274 zakładów.

autor: (BARW)

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Minister Obrony w ogniu pytań

    Między innymi o sukcesach dwóch lat rządów Prawa i Sprawiedliwości, obniżce wynagrodzeń dla urzędników zarówno centralnych jaki i samorządowych oraz o planach na najbliższe lata mówił Mariusz Błaszczak Minister Obrony Narodowej. Zobacz galerie...

  • Złote Gody w Makowie

    Były medale, prezenty, piękne kwiaty i tańce przy dobrej muzyce – tak dziewięć par małżeńskich z Makowa Maz., obchodziło swój złoty jubileusz. Zobacz galerie...

  • Finał WOŚP w Makowie

    Fot. (olk) Zobacz galerie...