Tygodnik Makowski

Wtorek, 22 stycznia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!

Odpowie za wywołanie fałszywego alarmu

19.03.2014 07:05:00

17 marca o godz. 10.20 do dyżurnego makowskiej policji zadzwonił właściciel posesji znajdującej się w Strachocinie Nowym, gm. Szelków, z informacją, że podłożył bombę i granat za drzwi wejściowe do przyczepy kempingowej.

 

Swoje zachowanie tłumaczył tym, że sam załatwi złodziei, którzy wcześniej okradli jego posesję. Kiedy sprawcy włamania poruszą za drzwi, nastąpi wybuch bomby i granatu.

Po tym zgłoszeniu natychmiast podjęto działania. Na miejsce dyżurny skierował makowskich kryminalnych, pirotechnika, przewodnika z psem tropiącym szkolonym do wykrywania materiałów wybuchowych, karetkę pogotowia, straż pożarną oraz policjantów z Sekcji Minersko – Pirotechnicznej z Komendy Stołecznej w Warszawie. Po wykonaniu czynności przez policjantów nie potwierdziło się, aby wewnątrz przyczepy i na posesji znajdowały się materiały wybuchowe. Po przeszukaniu mieszkania zawiadamiającego również nie znaleziono materiałów wybuchowych. Okazało się też, że mężczyzna był w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

- 61-letni mieszkaniec Warszawy odpowie za wywołanie fałszywego alarmu, za co grozi kara aresztu do 30 dni lub grzywna do 1.500 zł. Mężczyzna będzie również musiał zwrócić poniesione koszty działania skierowanych na miejsce służb - informuje Monika Winnik, rzecznik prasowy KPP w Makowie.

autor: KPP w Makowie Maz.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz