Tygodnik Makowski

Niedziela, 21 października 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!

35 lat Klubu Krwiodawców w Sypniewie

20.11.2013 08:10:00

Mszę w intencji Klubu Honorowych Dawców Krwi „Nadzieja” w Sypniewie z racji jego 35-lecia, a także wszystkich krwiodawców, koncelebrowało w sypniewskim kościele siedmiu księży z biskupem łomżyńskim Stanisławem Stefankiem i krajowym duszpasterzem krwiodawców płk Zenonem Surmą.

 

Jubileusz KHDK stał się świętem całego Sypniewa, a także gminy, w której honorowe krwiodawstwo cieszy się wyjątkowym szacunkiem za sprawą Romana Zakrzewskiego, miejscowego lekarza, krwiodawcy, założyciela Kluby „Nadzieja” i jego wieloletniego prezesa.

W czasie uroczystości Odznaką Honorową PCK IV stopnia uhonorowano Zespół Placówek Oświatowych w Sypniewie, Zespół Szkół Powiatowych w Baranowie, Urząd Gminy w Sypniewie i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ostrołęce za wspieranie ruchu krwiodawców. Wręczono też indywidualne odznaczenia. Odznaki Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi I stopnia otrzymali: Grażyna Mackiewicz, Aneta Nurczyk i Roman Częścik – za minimum 15 l krwi (kobiety) i 18 l (mężczyźni). Odznaki Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi II stopnia otrzymali: Halina Krępska, Arkadiusz Bury i Kamil Samsel – za min. 10 l krwi (kobiety) i 12 l (mężczyźni). Odznaką Zasłużony Honorowy Dawca Krwi III stopnia uhonorowani zostali: Hanna Guzowska, Marta Siennicka-Beczek, Jarosław Biedrzycki, Jerzy Częścik i Emil Szymański – za min. 5 l krwi (kobiety) i 6 l (mężczyźni).

Kapitałą Odznaki PCK przyznała Odznakę Honorową PCK III stopnia Alinie Komorowskiej, zaś IV stopnia: Wiesławie Koterwas, Zbigniew Deptuła i Roman Zakrzewski.

autor: stel

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz