Tygodnik Makowski

Środa, 25 kwietnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!
fot. (olk)
fot. (olk)

Odpust w Świętej Rozalii-Słojki

06.09.2013 13:40:00

Główne uroczystości odbyły się w środę, 4 września. Oprócz miejscowej ludności, wzięły w nich udział pielgrzymki z wielu odległych miejscowości. Odpustową sumę odprawił biskup pomocniczy Tadeusz Bronakowski z diecezji łomżyńskiej.

 

Podczas sumy poświęcone zostały wieńce dożynkowe przygotowane przez parafie dekanatu różańskiego. Śpiewano też stare pieśni do św. Rozalii.

Odpust w Świętej Rozalii to nie tylko uroczystość religijna, ale także okazja do rozrywki i towarzyskich spotkań. Na polanie w pobliżu kościoła rozłożyły się kolorowe kramy i wesołe miasteczko. Na straganach można było kupić wszystko: zabawki, jedzenie, militaria, biżuterię, dewocjonalia, a nawet obraz Marilyn Monroe, który znalazł się na straganie ze świętymi obrazami. Wśród dzieci wielkim powodzeniem cieszyła się jazda na mechanicznym byku oraz karuzele.

Więcej w "TM" nr 37 z 10 września 2013 r.

autor: (olk)

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Minister Obrony w ogniu pytań

    Między innymi o sukcesach dwóch lat rządów Prawa i Sprawiedliwości, obniżce wynagrodzeń dla urzędników zarówno centralnych jaki i samorządowych oraz o planach na najbliższe lata mówił Mariusz Błaszczak Minister Obrony Narodowej. Zobacz galerie...

  • Złote Gody w Makowie

    Były medale, prezenty, piękne kwiaty i tańce przy dobrej muzyce – tak dziewięć par małżeńskich z Makowa Maz., obchodziło swój złoty jubileusz. Zobacz galerie...

  • Finał WOŚP w Makowie

    Fot. (olk) Zobacz galerie...