Tygodnik Makowski

Środa, 23 stycznia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!

Piknik militarny w Różanie

05.09.2013 12:00:00

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Różańskiej i samorząd Różana zapraszają na IV Różański Piknik Militarny, który odbędzie się 7 września w Forcie nr 1.

 

Impreza rozpocznie się o godz. 10.00 od mszy w kaplicy w Szygach, po której zostaną złożone wiązanki kwiatów pod pomnikiem poległych powstańców styczniowych w tej miejscowości. W godz. 10.00 - 15.00 odbędzie się zorganizowane zwiedzani różańskiego Fortu nr 3, gdzie mieści się Krajowe Składowisko Odpadów Radioaktywnych (obowiązuje rejestracja chętnych).

Otwarcie pikniku nastąpi o godz. 13.00. Na terenie Fortu nr 1 funkcjonować będzie kiermasz wydawnictw historycznych i militariów, prezentowany też będzie sprzęt wojskowy jednostek z Tomaszowa Mazowieckiego, Białegostoku i Przasnysza. Można będzie obejrzeć wystawę dokumentów związanych z powstaniem styczniowym. O godz. 17.30 - nastąpi najistotniejsze wydarzenie pikniku, czyli rekonstrukcja sceny batalistycznej z czasu powstania styczniowego. W czasie pikniku w forcie działać będzie kuchnia polowa z grochówką. Dzień później o godz. 13.00 nastąpi w Różanie otwarcie stadionu miejskiego po modernizacji, połączone z meczem piłkarskim FC 2012 Różan - WKS Mystkowiec.

autor: stel

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz