Tygodnik Makowski

Środa, 25 kwietnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!

Różan chce większej rekompensaty

28.08.2013 14:30:00

Samorząd miasta i gminy Różan domaga się od władz państwowych powiększenia rekompensaty za istniejące w jednym z różańskich fortów składowisko odpadów radioaktywnych.

 

- Ministerstwo Gospodarki jest skłonne rozważyć nasze potrzeby, natomiast Ministerstwo Finansów kategorycznie się nie zgadza – twierdzi Piotr Świderski, burmistrz Różana.

Samorząd wysłał w swej sprawie list do premiera Donalda Tuska. Rzecz nie jest taka prosta do realizacji, wymaga bowiem drobnej zmiany ustawy. Burmistrz dowiedział się, że ma to być przedmiotem procedowania przez Radę Ministrów. Gdyby się tak stało, sprawa trafiłaby do Sejmu.

Burmistrz Świderski powiada, że wzrost dotacji dla Różana, a właściwie pełna rekompensata za składowisko odpadów, ma dla gminy kapitalne znaczenie rozwojowe, dlatego determinacja samorządu jest duża.

autor: stel

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Minister Obrony w ogniu pytań

    Między innymi o sukcesach dwóch lat rządów Prawa i Sprawiedliwości, obniżce wynagrodzeń dla urzędników zarówno centralnych jaki i samorządowych oraz o planach na najbliższe lata mówił Mariusz Błaszczak Minister Obrony Narodowej. Zobacz galerie...

  • Złote Gody w Makowie

    Były medale, prezenty, piękne kwiaty i tańce przy dobrej muzyce – tak dziewięć par małżeńskich z Makowa Maz., obchodziło swój złoty jubileusz. Zobacz galerie...

  • Finał WOŚP w Makowie

    Fot. (olk) Zobacz galerie...