Tygodnik Makowski

Środa, 23 stycznia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!

Pijany kierowca najechał na 48-latka

30.07.2013 19:39:00

W miejscowości Baraniec, w gminie Karniewo, doszło do śmiertelnego wypadku. 32-letni kierowca na polnej drodze za wsią najechał na leżącego na niej 48-latka, który zginął na miejscu. Czy ofiara wypadku była także pod wpływem alkoholu? Dowiemy się o tym dopiero za kilka tygodni.

 

Za kierownicą opla frontery siedział 32-letni mieszkaniec Zakrzewa, sąsiedniej wsi. Na polnej drodze najechał na leżącego na niej 48-latka, mieszkańca Barańca.

Jak twierdzi rzeczniczka makowskiej komendy policji, wezwano pogotowie, ale przybyły lekarz mógł jedynie potwierdzić zgon.

Kierowcę samochodu doprowadzono do komendy powiatowej w Makowie Mazowieckim i osadzono w pomieszczeniu dla zatrzymanych, ponieważ w jego krwi stwierdzono 1,7 promila alkoholu. Poddał się on badaniu alkomatem.

Komenda ujawnia, że wcześniej kierowca miał już zatrzymane prawo jazdy, ale zakazał ten minął. Wszystko wskazuje na to, że 32-latek nie wyciągnął konsekwencji z tego faktu i dalej jeździł po pijanemu. Czy pijany był także 48-latek? Dowiemy się dopiero, gdy nadejdą wyniki badań krwi.

Do wypadku doszło na polnej, słabo utrzymanej drodze. Okoliczni mieszkańcy twierdzą, że prowadziła ona do miejsca zamieszkania 48-latka, na którego posesji przebywał akurat kuzyn kierowcy.

Nieszczęścia chodzą parami. Mieszkańcowi Barańca podczas porodu zmarła żona. Od tamtego czasu mieszkał jedynie z matką i jak twierdzą miejscowi, częściej zaglądał do kielicha. Do domu jednak zawsze docierał. Tym razem też miał do niego niedaleko.

W przasnyskiej prokuraturze dowiedzieliśmy się, że 32-latkowi przedstawiono zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i jazdy pod wpływem alkoholu. Wobec kierowcy zastosowano jedynie dozór policyjny. Uznano, że ten środek zapobiegawczy jest wystarczający.

"TM" nr 31 z 30 lipca 2013 r.

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz