Tygodnik Makowski

Piątek, 19 października 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!

Wakacyjnie w Krasnosielcu

04.07.2013 15:30:00

Beata Heromińska, dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury w Krasnosielcu, znalazła tyleż prosty, co ciekawy sposób na letnią rozrywkę: w soboty i w niedziele w godzinach 18.00 – 20.00 w parku, tuż przy GOK, puszczana jest muzyczka z głośników. I co się okazuje?

 

Przychodzą ludzie, by jej posłuchać. Są już nawet stali bywalcy, którzy siadają na ławkach i wsłuchują się bądź sobie rozmawiają. Dzieci w tym czasie tańczą na alejkach.

Muzyczny repertuar układany jest na życzenie. Można mailować do GOK z podaniem piosenki bądź muzyki, jakiej chciałoby się posłuchać, organizatorzy wyszukują piosenki i na ogół spełniają życzenia słuchaczy.

-Letnie „koncerty” organizujemy już kolejny rok. Cieszą się dużym zainteresowaniem – mówi dyrektorka Heromińska. –Z początku próbowaliśmy prezentować piosenki tematycznie, np. piosenki z tekstami autorstwa Agnieszki Osieckiej albo w wykonaniu Krzysztofa Krawczyka. Okazało się, że mieszkańcy nie chcą takich „bloków”, chcą różnorodności, bo lubią np. disco polo bądź melodie przedwojenne. Staramy się sprostać ich oczekiwaniom.

Od 22 lipca do 2 sierpnia GOK organizuje półkolonie dla najmłodszych dzieci. Przygotowuje codzienne trzygodzinne zajęcia: plastyczne, taneczne, muzyczne. W programie znajdą się różne gry i zabawy, ognisko na błoniach nad Orzycem, wycieczka po trasie leśnej ścieżki edukacyjnej oraz wyjazd do Ostrołęki.

autor: stel

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz