Tygodnik Makowski

Wtorek, 23 października 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!

Płoniawy-Bramura

A A A poleć znajomemu drukuj stronę

fot. S. Żagiel
fot. S. Żagiel

Zjazd rodziny Chodkowskich

03.07.2013 12:25:00

Na VI zjazd rodu Chodkowskich do rodzinnego gniazda w Chodkowie Wielkim w gminie Płoniawy-Bramura przyjechało ponad 150 przedstawicieli tej wielkiej rodziny z całej Polski.

 

Uczestniczyli w mszy w miejscowym kościele, przemaszerowali przez wieś do obelisku, upamiętniającego pierwszy zjazd, gdzie uczcili pamięć ostatnio zmarłych krewniaków. Następnie uczestniczyli w pikniku na terenie miejscowej szkoły, w tym – we wspólnym obiedzie - podczas którego mogli osobiście porozmawiać o losach rodziny.

Kongres podsumował pracę zarządu, kierowanego przez Dariusza Chodkowskiego w ciągu minionych czterech lat. Osiągnięciem było wydanie kolejnej książki „Powrót do korzeni – rodowody Chodkowskich”, autorstwa Adama Pszczółkowskiego. Książka uzupełnia i poszerza treści poprzedniej książki rodowodowej. Wręczono legitymacje kolejnym członkom stowarzyszenia – są one ozdobione czterema herbami rodów, obok danych personalnych zawierają wyciąg drzewa genealogicznego, co jest istotne zwłaszcza w przypadku osób nie noszących nazwiska Chodkowski. Wybrano nowy zarząd, którego przewodniczącym został Wojciech Chodkowski.

Więcej w papierowym wydaniu "TM" nr 28 z 9 lipca 2013 r.

autor: S. Żagiel

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz