Tygodnik Makowski

Środa, 16 stycznia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!
fot. stel
fot. stel

Sesja Rady Gminy w Karniewie

29.03.2013 15:30:00

Rada Gminy w Karniewie, obradująca pod przewodnictwem Beaty Jackowskiej, przyjęła kilka uchwał porządkujących budżet i wieloletnią prognozę finansową, a także istotny dokument – program opieki nad zwierzętami bezdomnymi.

 

Radni uchwalili też cały pakiet uchwał, związanych z gospodarką odpadami stałymi, którą zgodnie z ustawą od lipca br. ma się zajmować gmina. One też budziły sporo kontrowersji i niejasności. Uchwały w sprawie gospodarki „śmieciowej” podejmowano po raz drugi, ponieważ ustawodawca dopiero 6 marca br. znowelizował mającą liczne niedostatki ustawę. W międzyczasie w gminie narosły niejasności, związane wypowiadaniem umów firmom, odbierającym odpady. Niektórzy mieszkańcy uważali, że takie rozwiązanie nastąpi z mocy ustawy, co nie jest prawdą.

Postanowiono, że opłata za odbiór odpadów stałych wyniesie 5 zł od osoby za śmieci segregowane i 8 zł za niesegregowane, prze czym rodziny wielodzietne lub wielopokoleniowe będą wnosić opłatę jedynie za sześć osób; pozostałe będą z niej zwolnione. W specjalnej deklaracji istotne jest wskazanie głowy rodziny, czyli osoby, na którą wystawiany będzie nakaz płatniczy. Sołtysi, obecni na sesji, zobowiązani zostali do rozprowadzenia deklaracji i wyjaśniania związanych z nimi wątpliwości.

"TM" nr 14 z 2 kwietnia 2013 r.

autor: stel

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz