Tygodnik Makowski

Wtorek, 22 stycznia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!
fot. am
fot. am

Po 25 lat dla zabójców mieszkańca ul. Cmentarnej

14.03.2013 14:30:00

Sąd Apelacyjny w Białymstoku podtrzymał wyrok Sądu Okręgowego w Ostrołęce - po 25 lat więzienia dla trzech zabójców 71-letniego mieszkańca ul. Cmentarnej w Makowie. Do bestialskiego mordu doszło pięć lat temu, pod koniec marca 2008 r. Wyrok jest prawomocny.

 

Zbrodni dokonali wyjątkowi zwyrodnialcy.  Jak ustalono mężczyzna miał na swoim ciele ponad 130 ran ciętych i kłutych, które zadawane były siekierą i nożem.

Ciężka i wytężona praca policjantów – czynności procesowe, operacyjne, po upływie dwóch miesięcy od zabójstwa dały podstawy do zatrzymania trzech mężczyzn – mieszkańców Makowa Mazowieckiego: Krzysztofa W. (w momencie zatrzymania lat 21), Łukasza K. (w momencie zatrzymania lat 25), Łukasza J. (w momencie zatrzymania lat 22). Mężczyźni ci wielokrotnie karani już byli za przestępstwa przeciwko życiu.

W lutym 2009 roku Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu wniosła akt oskarżenia przeciwko tym mężczyznom zarzucającym im zabójstwo Lucjana K. ze szczególnym okrucieństwem. Rok po wniesieniu aktu oskarżenia Sąd Okręgowy w Ostrołęce wszystkich trzech mężczyzn skazał na dożywotnie pozbawienie wolności. Podejrzani o zabójstwo mężczyźni wnieśli do sądu o apelację, która zakończyła się skazaniem Łukasza J. na 10 lat pozbawienia wolności; dwaj pozostali mężczyźni zostali uniewinnieni. Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu nie zgadzając się z wyrokiem, który zapadał, złożyła apelację. Tym razem Sąd Okręgowy w Ostrołęce skazał wszystkich trzech mężczyzn na karę 25 lat pozbawienia wolności. Podejrzani także od tego wyroku wnieśli o apelację. - Sąd Apelacyjny w Białymstoku, 28 lutego 2013 roku, podtrzymał wyrok Sądu Okręgowego w Ostrołęce orzekając względem mężczyzn karę 25 lat pozbawienia wolności. Wyrok jest prawomocny, a zabójcy przebywają w zakładzie karnym - informuje KPP w Makowie Maz.

Więcej w „TM” nr 12 z 19 marca 2013 r.

Na zdjęciu dom, w którym doszło do bestialskiego mordu

autor: rp

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz