Tygodnik Makowski

Niedziela, 22 kwietnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!
fot. red
fot. red

Maciej Fortuna Trio w Różanie

28.02.2013 16:18:00

3 marca o godz. 18.00 w Gminnym Ośrodku Upowszechniania Kultury im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Różanie zagra Maciej Fortuna Trio - znakomity zespół jazzowy młodego pokolenia.

 Koncert w Różanie stanowi część trasy promującej najnowsze wydawnictwo Tria - „Sahjia”. Wydany w grudniu 2012 r. album jest koncertowym zapisem muzycznych poszukiwań jazzmanów na przestrzeni dwóch ostatnich lat. W tym czasie zagrali 50 koncertów w różnych miejscach w całej Polsce. Album został nagrany w składzie: Maciej Fortuna (trąbka, fluegelhorn), Piotr Lemańczyk (kontrabas), Krzysztof Gradziuk (perkusja). W takim też zestawieniu muzycy zaprezentują się różańskiej publiczności.

<
/div>
Muzyka Maciej Fortuna Trio to przede wszystkim ogrom niczym nieposkromionej energii, wyzwolonej siły i radości współtworzenia. W każdej nucie słychać świetny warsztat muzyków oraz ich doskonałe wzajemne rozumienie siebie. W ich muzyce można odnaleźć wszystko to, co decyduje o wyjątkowości i mocy jazzu. 
Maciej Fortuna - trębacz, kompozytor, jeden z najbardziej dynamicznych i wszechstronnych polskich muzyków jazzowych. Potwierdza to dwukrotny tytuł „Nowej Nadziei”, przyznany mu w styczniu 2011 i 2012 roku przez czytelników Jazz Forum. W lutym 2011 do wyróżnień dołączyła nominacja do Fryderyka 2011 (kat. Jazz/Debiut Fonograficzny Roku) za autorską płytę „Lost Keys” zespołu Maciej Fortuna Quartet.
Koncert Maciej Fortuna Trio:
3 marca 2013 (niedziela)
godz.18:00 
Gminny Ośrodek Upowszechniania Kultury im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, ul. Mickiewicza 5, Różan
Wstęp: bezpłatny

autor: red

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Minister Obrony w ogniu pytań

    Między innymi o sukcesach dwóch lat rządów Prawa i Sprawiedliwości, obniżce wynagrodzeń dla urzędników zarówno centralnych jaki i samorządowych oraz o planach na najbliższe lata mówił Mariusz Błaszczak Minister Obrony Narodowej. Zobacz galerie...

  • Złote Gody w Makowie

    Były medale, prezenty, piękne kwiaty i tańce przy dobrej muzyce – tak dziewięć par małżeńskich z Makowa Maz., obchodziło swój złoty jubileusz. Zobacz galerie...

  • Finał WOŚP w Makowie

    Fot. (olk) Zobacz galerie...