Tygodnik Makowski

Sobota, 21 kwietnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!

Gospodynie na warsztatach w GOK

20.02.2013 13:45:00

Gminny Ośrodek Kultury w Krasnosielcu był organizatorem warsztatowego spotkania członkiń Kół Gospodyń Wiejskich i aktywnych gospodyń z gminy. Podsumowano całoroczną pracę kręgów gospodyń, odgrywających coraz większą rolę w życiu kulturalnym i społecznym poszczególnych wsi i całej gminy. Podsumował ją przybyły na spotkanie wójt Paweł Ruszczyński, który nie krył zadowolenia i satysfakcji z rozwoju szeregów KGW i efektów ich działalności.

 Na spotkaniu gospodynie wymieniały doświadczenia ze swej pracy.  Wystąpił znakomity chór KGW z Grabowa, któremu przygrywał Marek Czajka. Chór stał się już kulturalnym ambasadorem gminy, występuje na gminnych uroczystościach, bierze też udział w licznych przeglądach w innych mazowieckich miejscowościach.
Końcowym akcentem spotkania, mającym charakter warsztatowy, była nauka zdobienia różnego rodzaju domowych przedmiotów techniką decoupage. Pod okiem instruktorki Bożeny Warych gospodynie zmieniały butelki, wazoniki i zwykłe deseczki w niepowtarzalne dzieła sztuki. Nauka przyda się w pracy KGW, prowadzonej z dziećmi i młodzieżą. Wykonane w czasie warsztatów ozdoby będą sprzedawane w czasie uroczystości z okazji Dnia Kobiet, organizowanych w GOK 9 marca o godz. 19.00.
"TM" nr 8 z 19 lutego 2013 r.

autor: stel

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Minister Obrony w ogniu pytań

    Między innymi o sukcesach dwóch lat rządów Prawa i Sprawiedliwości, obniżce wynagrodzeń dla urzędników zarówno centralnych jaki i samorządowych oraz o planach na najbliższe lata mówił Mariusz Błaszczak Minister Obrony Narodowej. Zobacz galerie...

  • Złote Gody w Makowie

    Były medale, prezenty, piękne kwiaty i tańce przy dobrej muzyce – tak dziewięć par małżeńskich z Makowa Maz., obchodziło swój złoty jubileusz. Zobacz galerie...

  • Finał WOŚP w Makowie

    Fot. (olk) Zobacz galerie...