Tygodnik Makowski

Wtorek, 21 maja 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!

Będzie ławeczka i nowa fontanna

15.02.2013 12:34:26

Samorząd Różana prowadził w ubiegłym roku sondę wśród mieszkańców miasteczka na temat przyszłego wyglądu różańskiego Rynku. Chodziło przede wszystkim o pinie, dotyczące zmiany fontanny i postawienia na Rynku ławeczki z rzeźbą, przestawiającą Wacława Lipowskiego, nieżyjącego już różańskiego muzyka i poetę ludowego.

 Takie ławeczki są ostatnio modne, upamiętniają niezwykłych obywateli, a jednocześnie dodają kolorytu miejscom, odwiedzanym przez mieszkańców i przyjezdnych.

Z sondażu wynika, że mieszkańcom Różana podoba się pomysł z ławeczką, chcieliby też wymiany fontanny, która niezbyt się podoba. Burmistrz Piotr Świderski informuje, że samorząd zleci wykonanie ławeczki z rzeźbą – podobizną Lipowskiego. Natomiast wymiana fontanny nastąpi dopiero w czasie gruntownej rewitalizacji Rynku i jego otoczenia. Burmistrz zapowiada modernizację jezdni i chodników w ulicach Gdańskiej i Warszawskiej, a także zmianę rynkowej nawierzchni na bruk i odnowienie tzw. małej architektury (oświetlenia, ławek, itp).

autor: stel

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz