Tygodnik Makowski

Wtorek, 23 października 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!

Radni województwa domagali się dymisji marszałka

03.01.2013 18:15:00

Ostatni dzień starego roku mazowieccy radni spędzili na nieoczekiwanie zwołanej sesji. Mieli debatować głównie o budżecie województwa, ale dyskusję rozpaliła fuszerka na lotnisku w Modlinie.

 

Radny Krzysztof Gawkowski (SLD) apelował do honoru marszałka Adama Struzika i wzywał go do podania się do dymisji.

- Nie byliśmy informowani, że są jakieś wady wykonawstwa uniemożliwiające uruchomienie portu lotniczego. Osobiście nie mam wpływu na ilość dni mglistych w Modlinie, nie mieszałem betonu na pas startowy, w związku z czym propozycję pana Gawkowskiego uważam za niepoważną. Deklaruję, że zarząd województwa podejmie wszelkie starania, aby lotnisko zostało jak najszybciej uruchomione – bronił się marszałek Struzik.

Radni pytali także o termin uruchomienia systemu ILS - radiowego systemu nawigacyjnego wspomagającego lądowanie samolotów w warunkach ograniczonej widzialności. Montuje go Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, która taką instalację przewidziała dopiero w 2014 roku. Władze lotniska postanowiły zakupić go na własny koszt. Marek Miesztalski, skarbnik województwa i przewodniczący rady nadzorczej lotniska w Modlinie wyjaśnił, że tzw. ILS pierwszej kategorii może zacząć działać w kwietniu.

- Pas do lądowania w Modlinie jest największym skandalem w Polsce. SLD złoży wniosek o powołanie doraźnej komisji śledczej w sprawie Modlin Gate. Afera modlińska to bomba z opóźnionym zapłonem – nie ustępował radny Gawkowski (SLD).

Radny Andrzej Łuczycki (PO) zapowiedział, że sejmikowy klub Platformy oczekuje zmian we władzach spółki Port Modlin. Polecą głowy?

Więcej w papierowym wydaniu "TM" nr 2 z 8 stycznia. 2013 r.

autor: (BARW)

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz