Tygodnik Makowski

Piątek, 27 kwietnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!

Płoniawy-Bramura

A A A poleć znajomemu drukuj stronę


Ruszyła fabryka czystych wód

28.11.2012 11:00:00

Trwa rozruch techniczno-technologiczny oczyszczalni ścieków w Kalinowcu w gminie Płoniawy-Bramura. Inwestorem obiektu, wykonanego kosztem 4 mln zł (z hakiem), są samorządy gmin Płoniawy-Bramura i Krasne: sfinansowały budowę po połowie, przy czym uzyskały 85 proc. dofinansowania ze środków unijnych.

 

Oczyszczalnia ma zapewnić odbiór ścieków komunalnych z miejscowości Węgrzynowo, Szlasy Bure, Szlasy Łosino, Krasiniec i Szczuki w gminie Płoniawy-Bramura oraz z Krasnego i Wężewa. Z Zalesia w gminie Krasne ścieki dostarczane będą za pomocą kanalizacji. Część kolektorów już funkcjonuje, wykorzystano też dawną kanalizację po cukrowni Krasiniec. Po „stronie” płoniawskiej trwa instalowanie przyłączy domowych, w Krasnem budowany jest kolektor sanitarny.

W przyszłości kanalizacja połączy z oczyszczalnią również inne miejscowości, niezbyt oddalone, m.in. wieś gminną oraz Jaciążek.

autor: stel

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Minister Obrony w ogniu pytań

    Między innymi o sukcesach dwóch lat rządów Prawa i Sprawiedliwości, obniżce wynagrodzeń dla urzędników zarówno centralnych jaki i samorządowych oraz o planach na najbliższe lata mówił Mariusz Błaszczak Minister Obrony Narodowej. Zobacz galerie...

  • Złote Gody w Makowie

    Były medale, prezenty, piękne kwiaty i tańce przy dobrej muzyce – tak dziewięć par małżeńskich z Makowa Maz., obchodziło swój złoty jubileusz. Zobacz galerie...

  • Finał WOŚP w Makowie

    Fot. (olk) Zobacz galerie...