Tygodnik Makowski

Środa, 16 stycznia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!
fot. stel
fot. stel

Rozruszały Załuzie

22.11.2012 10:23:00

- Planujemy wyjazd do Warszawy z myślą o zwiedzeniu Zamku Królewskiego, pałaców królewskich w Łazienkach i Wilanowie – mówi Anna Samsel, prezes Stowarzyszenia Aktywnych Pań w Załuziu w gminie Różan.

 Chodzi o wykorzystanie szansy bezpłatnego zwiedzania tych niewątpliwie ciekawych obiektów historycznych. Jeszcze przed wyjazdem aktywne panie z Załuzia miały wziąć udział we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych w Gminnym Ośrodku Upowszechniania Kultury w Różanie z okazji Święta Niepodległości. Imprezę propagowała i zaproszenia rozdawała inna z członkiń stowarzyszenia – Dorota Pepłowska, prowadząca w Załuziu sklep. Wiadomo, sklep wszyscy odwiedzają, to najlepszy punkt informacyjny.

Prezes Anna Samsel ma w tej chwili odpowiedzialne zajęcie. Opiekuje się wnuczkiem Karolkiem, niespełna dwuletnim. Wnuczek jest bardzo miłym dzieckiem, uśmiecha się do wszystkich, opieka nad nim to prawdziwa radość, choć jest też absorbująca. Mam szczęście, że młodsza córka pani Anny, Ewelina, wróciła akurat ze szkoły i przez chwilę zajmuje się bratankiem. Przy herbacie możemy porozmawiać o działalności stowarzyszenia załuziańskich kobiet, które postanowiły wziąć sprawy wsi w swoje ręce. 
- Stowarzyszenie powstało z inicjatywy nowego sołtysa Beaty Kanclerz, wybranej w czasie ostatnich wyborów – wspomina  Anna Samsel. Młoda, rzutka sołtys, dostrzegła możliwości, jakie daje dziś funkcjonowanie stowarzyszeń, czyli organizacji pożytku publicznego. Chciała przy tym rozruszać Załuzie, wieś dużą, niezbyt odległą od gminnego Różana. 
Więcej w aktualnym wydaniu TM

autor: stel

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz