Tygodnik Makowski

Niedziela, 21 października 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!

Płoniawy-Bramura

A A A poleć znajomemu drukuj stronę

fot. red
fot. red

Złote gody czyli pięćdziesiąt lat minęło…

06.11.2012 06:40:00

21 października sześć par z terenu gminy Płoniawy – Bramura obchodziło jubileusz złotych godów.

 Uroczystość rozpoczęła uroczysta msza święta w intencji jubilatów celebrowana przez proboszcza parafii Płoniawy-Bramura ks. Krzysztofa Wierzchonia oraz prefekta ks. Adama Kowaleskiego. 

Po mszy jubilaci oraz zaproszeni goście udali się do Urzędu Gminy, gdzie wójt Włodzimierz Załęski w imieniu prezydenta RP odznaczył jubilatów Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Uroczystość uświetniła wierszem i piosenką młodzież ze Szkoły Podstawowej w Chodkowie Wielkim. 
Podczas obchodów jubileuszu wójt  Załęski zwrócił się do jubilatów słowami: 
- 50 lat już minęło od chwili, kiedy połączyliście państwo swój los, kiedy wiedzeni uczuciem i wzajemną ufnością powiedzieliście sobie słowo "tak" i włożyliście obrączki. Jakże wielka była to ufność, skoro przysięgi tej dotrzymaliście do dnia dzisiejszego. Na pewno w ciągu tych 50 lat były chwile dobre, radosne i piękne, ale też nie brakowało wyrzeczeń, smutków i ciężkich doświadczeń. Mimo różnych przeciwności losu, wytrwaliście razem. Możliwe to było tylko dlatego, że darzyliście się wzajemnym uczuciem i poszanowaniem.
W dniu dzisiejszym zostaliście państwo odznaczeni Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Jest on potwierdzeniem, że wybrana przed laty przez państwa droga była słuszna, a wasz wkład pracy i serdecznych uczuć w dobre wychowanie waszych dzieci spotkał się z uznaniem. Wasze starania, by stale umacniać zawarty przed laty związek zasługują na najwyższy szacunek - mówił wójt.
Pary małżeńskie obchodzące jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego: Alina i Roman Chodkowscy, Barbara i Stanisław Chodkowscy, Barbara i Ryszard Dziewanowscy, Genowefa i Kazimierz Kosmowscy oraz Józefa i Władysław Pijanowscy (jedna para była nieobecna).

autor: red

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz