Tygodnik Makowski

Wtorek, 23 października 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!

Płoniawy-Bramura

A A A poleć znajomemu drukuj stronę

fot. k.k.
fot. k.k.

Ośrodek otwarty, czeka na uczniów

28.10.2012 12:49:00

Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Jaciążku nareszcie otwarty

 Ponad 13 milionów złotych kosztował remont i modernizacja budynków OHP w Jaciążku. Od 3 września OSiW pracuje w wyremontowanym obiekcie. W czwartek, 18 października w obecności ministra, posła i lokalnych samorządowców, budynek został oficjalnie otwarty.

<
/div>
Uroczystość rozpoczęła się od wystąpienia wojewódzkiego komendanta mazowieckiej WK OHP Elżbiety Popczuk. Komendant zapoznała gości z działalnością OHP na terenie województwa mazowieckiego, a także przedstawiła historię powstania OSiW w Jaciążku, począwszy od 1993 r., kiedy to obiekt został wydzierżawiony przez Ochotnicze Hufce Pracy od pierwotnych właścicieli – salezjanów, aż po rok 1998, kiedy stał się własnością OHP. 
Od 2004 roku trwały prace remontowe i adaptacyjne budynku. 
Wśród zaproszonych na otwarcie gości znaleźli się m.in. Czesława Ostrowska - podsekretarz stanu w MPiPS, poseł Andrzej Kania, komendant główny OHP Marian Najdychor, radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Mirosław Augustyniak, starosta powiatu makowskiego Zbigniew Deptuła, prezes Krajowego Zarządu Piłsudczyków generał Edmund Ząbek, dyrektor Delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Ostrołęce Teresa Michalak, a także samorządowcy z miast i gmin powiatu makowskiego, przedstawiciele Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości, komendant Powiatowej Straży Pożarnej mł. bryg. Tadeusz Ciak oraz proboszcz parafii w Jaciążku.

autor: k.k.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz