Tygodnik Makowski

Środa, 16 stycznia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!
fot. red
fot. red

Gmina ekologią stoi

10.10.2012 08:36:00

Gmina Krasnosielc w tym roku realizowała kolejny projekt przyrodniczy. 4 października odbyła się impreza ekologiczna pn. „Bliżej natury w Gminie Krasnosielc”, która była podsumowaniem trwających od września w ramach akcji pn. „Pokażmy śmieciom gdzie ich miejsce” przedsięwzięć.

 Wśród nich były warsztaty ekologiczne skierowane do uczniów szkół podstawowych z klas IV – VI i gimnazjum. Ich celem było  upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży ekologicznego modelu życia poprzez segregację odpadów. Warsztaty miały formę różnorodnych gier, zabaw i pracy twórczej. W ramach warsztatów terenowych uczniowie szkół podstawowych zwiedzili zakład MPK w Ostrołęce  i dowiedzieli się, jaki jest los śmieci, które trafiają do sortowni.

Krasnosielczanie uczestniczyli w akcji sprzątania świata pn. „Chroń i promuj czystość w gminie”, podczas której zebrali około pół tony śmieci. Liczne zaangażowanie w zbiórkę świadczy o tym, że mieszkańcom gminy Krasnosielc nie jest obojętny los świata. 
Podczas imprezy podsumowującej projekt głos zabrał wójt gminy Krasnosielc Paweł Ruszczyński, główny inicjator akcji oraz zaproszeni goście: dyrektor oddziału regionalnego WFOŚiGW w Ostrołęce Ryszard Dziadak, przedstawiciel MPK Sp. z o.o. w Ostrołęce Elżbieta Rudnicka i przedstawiciel Stora Enso Poland SA i radny gminy w jednej osobie – Cezary Janowski. Wszyscy jednomyślnie podkreślili rangę edukacji ekologicznej głównie w zakresie racjonalnej gospodarki odpadami, promowanie dobrych nawyków i budowanie świadomości ekologicznej, zwłaszcza wśród młodzieży, od której zależy stan środowiska naturalnego. Zaproszeni goście zachęcali do podejmowania dalszych działań z zakresu edukacji ekologicznej i zaoferowali swoją pomoc na kolejne lata. 
Więcej w aktualnym wydaniu TM

autor: red

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz