Środa, 24 stycznia 2018

Lider za mocny

24.09.2012 12:56:00

Bartnik Myszyniec – GUKS Krasnosielc 2:0 (1:0)

Drugą porażkę z rzędu ponieśli piłkarze GUKS-u w rozgrywkach B klasy. Po wyjazdowej przegranej z Huraganem Lipniki tym razem podopieczni Tomasza Urbańskiego ulegli liderowi, Bartnikowi Myszeniec 0:2. Po 4. kolejkach krasnosielczanie zajmują przedostatnie miejsce w tabeli.

Pierwsza część spotkania nie należała do najciekawszych – obydwie drużyny grały asekuracyjnie wychodząc z założenia, żeby przede wszystkim nie stracić gola. W 15. minucie gospodarze groźnie zaatakowali, ale dobry strzał zza pola karnego pewnie wyłapał Adam Milewski. Chwilę później kontuzji nabawił się Krzysztof Pajewski, a w jego miejsce na boisku pojawił się Sebastian Kurzyński. W 35. minucie Mateusz Warych znalazł się oko w oko z Milewskim i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Przyjezdni mieli jeszcze okazję, by wyrównać, ale najpierw Arkadiusz Biedrzycki nieznacznie pomylił się strzelając głową, a następnie Tomasz Szewczak został zablokowany przez obrońcę Bartnika.

Po zmianie stron obydwie drużyny przyśpieszyły tempo gry i mecz nabrał rumieńców. Najpierw zaczął grający trener Tomasz Urbański, którego strzał o centymetry minął bramkę miejscowych, a następnie niecelnie głową próbował strzelać Jakub Faderewski. W 63. minucie niewykorzystane sytuacje zemściły się i rywale podwyższyli prowadzenie. Piłka wyrzucona z autu wpadła pod nogi Daniela Dziekońskiego, który z bliska pokonał golkipera z Krasnosielca. Goście szukali gola kontaktowego, jednak wyraźnie brakowało im szczęścia i dokładności. Miejscowi natomiast bronili wyniku i próbowali grać z kontrataku, jednak na posterunku byli obrońcy i bramkarz GUKS-u. Mecz zakończył się zwycięstwem 2:0 Bartnika, który z kompletem punktów prowadzi w tabeli ostrołęckiej B klasy.