Tygodnik Makowski

Czwartek, 24 stycznia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!
fot. PG w Rzewniu
fot. PG w Rzewniu

Gimnazjum w Rzewniu będzie miało patrona

06.09.2012 10:15:00

Miniony rok szkolny w Publicznym Gimnazjum w Rzewniu upłynął w atmosferze przygotowań do uroczystości nadania szkole imienia Jana Pawła II. To wydarzenie zbliża się wielkimi krokami i nastąpi 17 października br.

 Zanim zdecydowano, kto zostanie patronem gimnazjum, przeprowadzono wśród uczniów, nauczycieli i rodziców sondaż, by uzyskać propozycje. Wytypowano pięć nazwisk. Następnie odbyło się głosowanie, w którym ostatecznie wyłoniono patrona. Został nim Jan Paweł II.

W ramach przygotowań do nadania imienia szkole uczniowie przystąpili do realizacji projektu edukacyjnego „Jakie wartości chrześcijańskie zawiera nauczanie Jana Pawła II?”. Jego celem było poznanie osoby przyszłego patrona, przybliżenie idei zawartych w jego nauczaniu oraz kształtowanie postaw poszukujących prawdziwych wartości życiowych.

Podczas realizacji projektu przygotowano gazetki ścienne w klasach i na korytarzu szkolnym, akademię dla społeczności lokalnej, którą zaprezentowano w kościele parafialnym 1 maja, w pierwszą rocznicę beatyfikacji. Uczniowie wzięli udział w uroczystości przyjęcia do parafii relikwii Jana Pawła II, uczestniczyli w konkursie wiedzy o życiu przyszłego patrona oraz podjęli działania mające na celu pozyskanie wsparcia finansowego na przeprowadzenie ceremonii. Przygotowali stroiki bożonarodzeniowe i wielkanocne oraz inne ozdoby świąteczne przeznaczone na sprzedaż.

Więcej w aktualnym wydaniu TM

autor: E.Radziszewska

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz