Tygodnik Makowski

Wtorek, 24 kwietnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!
fot. red
fot. red

Kolejny „czarny punkt” w Brzózem

14.08.2012 09:27:00

W piątek, 10 sierpnia, w miejscowości Brzóze, na moście w rejonie dzikiego kąpieliska, zamontowano „czarny punkt”. Wyrobisko po żwirowe w okolicach Brzózego to jedno z najniebezpieczniejszych dzikich kąpielisk na terenie powiatu. Utonęło tam wiele osób.

 Podczas montowania tablicy informującej o niebezpieczeństwie kąpieli w wyrobisku obecny był Wiesław Oborski, wójt gminy Rzewnie, oraz funkcjonariusze makowskiej policji asp. sztab. Kazimierz Skóra i sierż. Monika Szachta. 

Od początku tych wakacji w Polsce utonęło już kilkaset osób. Najczęściej do utonięć dochodzi w małych zbiornikach wodnych, stawach, w miejscach niestrzeżonych.

- Bardzo często przyczyną tragedii jest nadmierna ufność w swoje możliwości oraz często alkohol - przestrzega Monika Szachta z KPP w Makowie. - Jeśli wypoczywamy nad wodą i pijemy alkohol, nie wchodźmy do wody. Zwracajmy szczególną uwagę na dzieci. Nie pozostawiajmy ich bez opieki, bo kilka chwil wystarczy, by doszło do tragedii. Rozmawiajmy i ostrzegajmy najmłodszych o niebezpieczeństwach związanych z kąpaniem się w miejscach niestrzeżonych. Szczególnie apelujemy, by skakać „na główkę” tylko w miejscach do tego wyznaczonych - dodaje.

autor: red

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Minister Obrony w ogniu pytań

    Między innymi o sukcesach dwóch lat rządów Prawa i Sprawiedliwości, obniżce wynagrodzeń dla urzędników zarówno centralnych jaki i samorządowych oraz o planach na najbliższe lata mówił Mariusz Błaszczak Minister Obrony Narodowej. Zobacz galerie...

  • Złote Gody w Makowie

    Były medale, prezenty, piękne kwiaty i tańce przy dobrej muzyce – tak dziewięć par małżeńskich z Makowa Maz., obchodziło swój złoty jubileusz. Zobacz galerie...

  • Finał WOŚP w Makowie

    Fot. (olk) Zobacz galerie...