Tygodnik Makowski

Niedziela, 21 października 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!
fot. UG Czerwonka
fot. UG Czerwonka

Kozłowski z wizytą w Czerwonce.

31.05.2012 15:46:00

W czwartek 24 maja do Urzędu Gminy w Czerwonce, z wizytą roboczą, przyjechał wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski. Podczas wizyty wójt gminy Paweł Kacprzykowski przedstawił z sytuację w gminie Czerwonka oraz jej największe problemy.

 W spotkaniu uczestniczyli również: dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Ostrołęce – Mariusz Popielarz, dyrektor Wydziału Zamiejscowego w Ostrołęce Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie – Ryszard Dziadak oraz profesor Janusz Gołota z Ostrołęckiego Towarzystwa Naukowego im. Adama Chętnika.

Wójt Kacprzykowski oprowadził Wojewodę po placówkach oświatowych znajdujących się na terenie Czerwonki oraz pokazał powstający budynek przedszkola samorządowego (Czerwonka jako jedyna gmina w powiecie makowskim nie miała do tej pory przedszkola). Omówiono także plany budowy windy dla osób niepełnosprawnych w Publicznej Szkole Podstawowej w Czerwonce oraz łącznika między Szkołą Podstawową a Publicznym Gimnazjum w Czerwonce.

W trakcie rozmowy spotkania poruszono temat Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerwonce, która stara się o wpisanie do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Dzięki pomocy Urzędu Gminy Straż dąży do spełnienia wszystkich wymagań formalnych, ale największym kłopotem jest brak odpowiednich samochodów strażackich.

Wizytę zakończyła wizja lokalna przeprowadzona na moście w Obiecanowie. Most, ze względu na fatalny stan, został zamknięty przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego i przed ponownym dopuszczeniem do ruchu musi zostać wyremontowany. Pan Wojewoda obiecał, że dołoży wszelkich starań, aby pomóc w remoncie.

autor: red

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz