Tygodnik Makowski

Piątek, 20 kwietnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!
fot. red
fot. red

Przedszkolaki z Szelkowa na warsztatach ekologicznych

27.05.2012 12:15:00

10 maja dzieci z Przedszkola Samorządowego w Szelkowe pojechały na warsztaty ekologiczne do Bobrowego Dworu w Smrocku.

 Przedszkolaki dowiedziały się, jakie znaczenie mają małe elektrownie wodne jako odnawialne źródła, dzięki którym produkowana jest energia elektryczna. W prezentacji multimedialnej pokazano, jakie znaczenie ma woda dla człowieka i środowiska naturalnego. Dzieci zapoznały się z procesem produkcji prądu w małych elektrowniach wodnych. Z zaciekawieniem obserwowały pracę jednej z nich.

W drugiej części warsztatów dzieci dowiedziały się wiele ciekawostek o życiu i zwyczajach bobrów. Podczas wycieczki miały okazję zobaczyć tamę zrobioną przez te zwierzęta. Mogły także pobawić się z „Panem Bobrem”.

Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał certyfikat uczestnictwa w warsztatach, który będzie przypominał o znaczeniu odnawialnych źródeł energii oraz potrzebie ochrony środowiska naturalnego.

autor: red

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Minister Obrony w ogniu pytań

    Między innymi o sukcesach dwóch lat rządów Prawa i Sprawiedliwości, obniżce wynagrodzeń dla urzędników zarówno centralnych jaki i samorządowych oraz o planach na najbliższe lata mówił Mariusz Błaszczak Minister Obrony Narodowej. Zobacz galerie...

  • Złote Gody w Makowie

    Były medale, prezenty, piękne kwiaty i tańce przy dobrej muzyce – tak dziewięć par małżeńskich z Makowa Maz., obchodziło swój złoty jubileusz. Zobacz galerie...

  • Finał WOŚP w Makowie

    Fot. (olk) Zobacz galerie...