Tygodnik Makowski

Piątek, 19 października 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!
fot. red
fot. red

Młode talenty muzyczne w Krasnosielcu

02.05.2012 19:24:00

W Gminny Ośrodku Kultury w Krasnosielcu od 13 do 15 kwietnia br. odbywały się warsztaty perkusyjne dla młodzieży z terenu gminy Krasnosielc.

 Przez 3 godziny dziennie młodzież pod okiem instruktora Andrzeja Rutkowskiego uczyła się gry na instrumentach. W zajęciach brały udział 22 osoby. Już na pierwszym spotkaniu, po wskazówkach opiekuna i treningu na instrumentach perkusyjnych, grupa potrafiła zagrać wspólnie prostą, rytmiczną melodię.

Warsztaty poprzedzało przesłuchanie. Każdy chętny do wzięcia udziału w zajęciach został przesłuchany przez instruktora, wybijając rytm pałkami na bębnie, co dało pełniejszy obraz możliwości uczestników warsztatów.

- Na pewno była to wspaniała przygoda dla młodych ludzi, którzy są otwarci i ciekawi świata. Po kilku minutach uczestnicy zajęć operowali już fachowym słownictwem z tej dziedziny: kotły, werbel, bębny małe, duże, basowe, tom-tom, hi-hat, pałki, grzechotki itp. Wszystkie zabiegi, podstawowe informacje o rytmie, obycie z instrumentami na pierwszych zajęciach oraz wprowadzenie podkładów muzycznych odtwarzanych mechanicznie spowodowały, że podczas ostatnich zajęć uczestnicy warsztatów wykonali wspólnie wypracowany temat - utwór, który nagrali w przenośnym studio nagraniowym. Kolejnym plusem zajęć było, pozytywne i konstruktywne zagospodarowanie czasu wolnego młodzieży oraz integracja grupy - podsumowuje Beata Heromińska, dyrektor GOK w Krasnosielcu.

Na zakończenie warsztatów wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty o ich ukończeniu oraz pamiątkowe nagranie na płycie CD z ich własnym utworem.

autor: PH

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz