Tygodnik Makowski

Czwartek, 26 kwietnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!
fot. red
fot. red

Święto teatru po raz dziesiąty

17.04.2012 17:57:00

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Szelkowie co roku świętują Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji 27 marca odbył się konkurs piosenki, w którym zaprezentowano utwory Jana Brzechwy i Jacka Cygana.

 Szóstoklasiści wystawili spektakl teatralny o Czerwonym Kapturku w języku rosyjskim, zaś piątoklasiści zaśpiewali piosenki także po rosyjsku.

Międzynarodowy Dzień Teatru został uchwalony w 1961 roku, na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu, które miało miejsce 27 marca 1957 roku. Obchody światowych Dni Teatru mają na celu promocję i międzynarodową wymianę informacji na temat teatru, pobudzenia kreacji i zwiększenia współpracy ludzi teatru oraz uświadomienia opinii publicznej wagi sztuki i artystycznej kreacji w życiu codziennym, w celu wzmocnienia przyjaźni i więzi międzyludzkich.

autor: PH

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Minister Obrony w ogniu pytań

    Między innymi o sukcesach dwóch lat rządów Prawa i Sprawiedliwości, obniżce wynagrodzeń dla urzędników zarówno centralnych jaki i samorządowych oraz o planach na najbliższe lata mówił Mariusz Błaszczak Minister Obrony Narodowej. Zobacz galerie...

  • Złote Gody w Makowie

    Były medale, prezenty, piękne kwiaty i tańce przy dobrej muzyce – tak dziewięć par małżeńskich z Makowa Maz., obchodziło swój złoty jubileusz. Zobacz galerie...

  • Finał WOŚP w Makowie

    Fot. (olk) Zobacz galerie...