Tygodnik Makowski

Sobota, 24 sierpnia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!

Maków Mazowiecki

A A A poleć znajomemu drukuj stronę

fot. red
fot. red

Starostowie spotkali się z nastoletnimi europosłami

15.04.2012 17:45:00

- To było dla nas wielkie wyzwanie – mówili licealiści podczas spotkania w starostwie. – Musieliśmy dyskutować o tak poważnych sprawach w obcym języku. Na dodatek reprezentowaliśmy nie Polskę, ale inne państwa. Wcielaliśmy się w urzędników różnych organizacji pozarządowych i musieliśmy bronić interesów naszych przybranych krajów.

 Starostowie Zbigniew Deptuła i Janusz Gójski spotkali się 4 kwietnia z trójką uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Curie-Skłodowskiej w Makowie, którzy wzięli udział w międzynarodowej konferencji symulacyjnej Harvard model Congress Europe 2012. Dorota Leśniak, Natalia Jankowska i Mateusz Kamiński z klasy IIIA byli jedynymi Polakami zaproszonymi do udziału w tym wydarzeniu.

Harvard model Congress to największa na świecie symulacja obrad Kongresu Stanów Zjednoczonych. Jest to organizacja non-profit, całkowicie zarządzana przez studentów Uniwersytetu Harvarda w Cambridge koło Bostonu, działa od 25 lat, a niejeden z uczestników tych prestiżowych warsztatów zasiada w amerykańskim Kongresie. Z programu HMC korzysta corocznie ok. 1500 licealistów z USA i całego świata. Jednym z elementów programu HMC jest symulacja rządowa organizowana każdego roku w połowie marca w Brukseli. Przygotowywana jest we współpracy z międzynarodowymi organizacjami, m.in. ze Światową Organizacja Zdrowia i Światową Organizacją Handlu.

Tegoroczna konferencja odbyła się w dniach 10 - 12 marca. Podczas trzydniowych obrad młodzież z różnych zakątków świata dyskutowała nad światowymi problemami z dziedziny zdrowia i handlu. Przez chwilę mogli poczuć się jak prawdziwi politycy, których decyzje mają wpływ na losy świata. 

autor: olk

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz