Tygodnik Makowski

Sobota, 24 sierpnia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!

Maków Mazowiecki

A A A poleć znajomemu drukuj stronę

Juma poza prawem?

13.04.2012 11:46:00

Spółka ciepłownicza Juma wypowiedziała umowy tym odbiorcom, którzy nie podpisali aneksu na dostawę ciepła. Aneksu, który ograniczał prawo odbiorców do negocjowania podwyżek cen ciepła.

 Pod koniec marca, tuż po zmianach personalnych we władzach Jumy, właściciele spółki (Urząd Miasta i SM „Jubilatka”) spotkali się z odbiorcami ciepła. Przedstawili im projekt aneksu do umowy, który mówił m.in. o tym, że to odbiorcy będą ustalali ceny taryf na dostawę ciepła. Dotychczas zmiany cen ciepła były z nimi negocjowane. Część wspólnot nowego aneksu nie podpisała, więc po niespełna dwóch tygodniach od spotkania dostali wypowiedzenie umowy na dostawę ciepła. W uzasadnieniu nowy prezes Jumy napisał, że niepodpisanie aneksu uniemożliwia spółce ustalenie cen jednakowych dla wszystkich odbiorców, a to jest niezgodne z prawem energetycznym. Okres wypowiedzenia umowy wynosi 6 miesięcy.

Z uzasadnienia prezesa Łodygowskiego wynika, że spółka Juma dostarcza ciepło zgodnie z przepisami prawa energetycznego, a więc po tej samej cenie.

Tak jednak nie jest.

Więcej w aktualnym wydaniu TM 

autor: k.k.

Komentarze Internautów (2)dodaj komentarz

  • obserwator, 2012-04-15 13:26:23
    pod obserwacją
    Będziemy przyglądać się funkcjonowaniu "JUMY" z nowym Prezesem, ze starą Radą Nadzorczą oraz starymi właścicielami "JUMY" i ich niesprecyzowanymi planami a także zamierzeniami.
  • spółdzielca, 2012-04-18 20:29:00
    obserwacja
    Patrz uważnie. Bo tyle twojego co sobie popatrzysz.