Tygodnik Makowski

Środa, 25 kwietnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!
fot. PH
fot. PH

Nowe stawki opłaty targowej w Krasnosielcu

26.03.2012 13:44:00

Na najbliższej sesji Rady Gminy w Krasnosielcu radni będą podejmować uchwałę dotyczącą nowej stawki opłaty targowej. Wójt Paweł Ruszczyński skłania się do ustalenia 2-3 złotych od metra bieżącego powierzchni zajmowanej przez kupców, bez względu na rodzaj sprzedawanego towaru.

 - Teraz mamy uchwalone siedem czy osiem pozycji, a ludzie płacą po pięć czy dziesięć złotych. Uchwała sobie a życie sobie. Będę chciał, by pieniądze były realne i spływały od każdego. Będę sugerował, by stawka była uchwalona od metra bieżącego zajmowanej powierzchni. Dalej samochody osobowe, busy, ciągniki. To byłoby lepsze rozwiązanie - mówi Ruszczyński.

Gmina stara się o dofinansowanie modernizacji istniejącego w Krasnosielcu placu targowego w ramach programu „Mój rynek”, którego założeniem jest tworzenie sieci targowisk w gminach w całym kraju. Ma powstać około 80 nowych bazarów, 200 już istniejących targowisk ma zostać poddanych modernizacji. Program ma pomóc gminom zbudować targowiska, które będą służyć rolnikom sprzedającym tam swoje produkty. Kosztorys inwestorski targowicy w Krasnosielcu opiewa na ponad 2 mln zł. Jeśli uda się pozyskać środki finansowe, teren zostanie utwardzony kostką brukową, powstaną zadaszone stanowiska, zaplecze socjalne, ogrodzenie i oświetlenie. 

autor: PH

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Minister Obrony w ogniu pytań

    Między innymi o sukcesach dwóch lat rządów Prawa i Sprawiedliwości, obniżce wynagrodzeń dla urzędników zarówno centralnych jaki i samorządowych oraz o planach na najbliższe lata mówił Mariusz Błaszczak Minister Obrony Narodowej. Zobacz galerie...

  • Złote Gody w Makowie

    Były medale, prezenty, piękne kwiaty i tańce przy dobrej muzyce – tak dziewięć par małżeńskich z Makowa Maz., obchodziło swój złoty jubileusz. Zobacz galerie...

  • Finał WOŚP w Makowie

    Fot. (olk) Zobacz galerie...