Środa, 24 stycznia 2018

Pierwsze zwycięstwo Karniewa

24.01.2012 12:13:00

Pułtuska Amatorska Liga Siatkówki

W VIII edycji rozgrywek 1. ligi Pułtuskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki bierze udział 8 zespołów, w tym dwie z powiatu makowskiego – Relax Rzewnie i Karniewo. W meczach 5. kolejki ci pierwsi stanęli przed trudnym zadaniem, bowiem przyszło się im zmierzyć ze zwycięzcą poprzedniej edycji ligi i aktualnym liderem - zespołem Lolki. W pierwszym secie nasza drużyna otrzymała solidną lekcję siatkówki i przegrała do 13. W drugim siatkarze z Rzewnia podnieśli się z kolan, pokazując ambitną grę i walkę o każdy punkt. W końcówce seta to jednak lider zachował więcej sił i ostatecznie wygrał do 22, zwyciężając cały mecz 2:0. Nasz drugi zespół zmierzył się z drużyną Retro. Obydwa sety miały bardzo wyrównany przebieg i toczyły się punkt za punkt. W obydwóch przypadkach więcej szczęścia mieli siatkarze z Karniewa, którzy obydwie partie rozstrzygnęli na swoją korzyść do 23 i tym samym wygrali pierwszy mecz w lidze.

Zespół Relaxu po 5 kolejkach zajmuje 4. miejsce w ligowej tabeli z 8 punktami na koncie. Drużyna z Karniewa przesunęła się z końca tabeli na 5. miejsce z dorobkiem 6 punktów.

6. kolejka PALS odbędzie się 29 stycznia. Wówczas Rzewnie zmierzą się z Agromexem, a Karniewo z Gromem.