Tygodnik Makowski

Piątek, 19 października 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!
fot. red
fot. red

Podpalił swój dom

13.01.2012 16:44:00

Dlaczego młody, 28 – letnie mężczyzna podpalił swój dom? Nie wiadomo, sam podpalacz nie potrafił tego wyjaśnić.

 8 stycznia około godziny 16:00 na terenie gminy Młynarze doszło do pożaru budynku mieszkalno- gospodarczego. Ogień gasił jeden zastęp straży z KP PSP w Makowie oraz dwie jednostki OSP. Strażacy szybko opanowali pożar a dzięki ich szybkiej i sprawnej akcji ratowniczej ogień nie zdążył opanować budynku mieszkalnego w którym mieszkała 4- osobowa rodzina. Na szczęście żaden z mieszkańców posesji nie ucierpiał.

Podczas ustalania okoliczności pozaru, makowscy policjanci ujawnili, że sprawcą pożaru był właściciel budynku, 28- letni Adam M. mieszkaniec powiatu makowskiego. Mężczyzna przyznał się do podpalenia. Nie potrafił jednak uzasadnić swojego postępowania.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Przasnyszu. 10 stycznia został mu przedstawiony zarzut sprowadzenia niebezpiecznego zdarzenia w postaci pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu ludzkiemu. Tego samego dnia postanowieniem Sądu Rejonowego w Przasnyszu wobec 28- latka zastosowano areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

autor: red

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz