Tygodnik Makowski

Środa, 17 października 2018

Horror w wykonaniu Macovii

05.12.2011 11:57:00

Juniorzy ULKS-u Macovii Maków Mazowiecki po emocjonującym meczu na własnym boisku pokonali po tie breaku 3:2 KKS Armat Kozienice w ramach rozgrywek II Ligi Juniorów w Mazowiecko – Warszawskim Związku Piłki Siatkowej. Tym samym Makowianie zrewanżowali się rywalowi za wyjazdową porażkę 1:3.

Makowianie rozpoczęli mecz ospale. Błędy w przyjęciu i zagrywce pozwoliły gościom uzyskać kilkupunktową przewagę. Z minuty na minutę siatkarze Macovii prezentowali się jednak co raz lepiej – najpierw odrobili stratę, a potem stale powiększali przewagę nad rywalem. Konsekwencja i dobra gra w ataku Adama Skrzecza i Pawła Mizerka pozwoliła makowianom gładko wygrać pierwszego seta 25:17. Kolejną odsłonę ponownie lepiej rozpoczęli goście, którym udało się odskoczyć na kilka punktów. Macovia jednak i tym razem złapała swój rytm gry i tak jak w pierwszym secie najpierw dogoniła rywala, a potem z konsekwencją powiększała nad nim przewagę. Pewne zwycięstwo 25:19 zwiastowało łatwą przeprawę także w trzecim secie. Nic bardziej mylnego. Goście nie zamierzali poddać się bez walki. Po reprymendach ze strony trenera i dobrych zmianach siatkarze z Kozienic prezentowali się dużo lepiej niż gospodarze. Nasi siatkarze grali zrywami i przy dużej ilości błędów własnych przegrali trzeciego seta 22:25. W kolejnej partii zespół z Makowa nie przypominał tej drużyny, która była o włos od zwycięstwa w całym meczu. Goście już na początku seta zdobyli dużą przewagę i chociaż pod koniec gospodarze doprowadzili do remisu to jednak więcej zimnej krwi zachowała drużyna z Kozienic, która ostatecznie wygrała seta do 23. Przy remisie 2:2 o zwycięstwie zadecydował tie break, który toczył się pod dyktando zespołu z Makowa. Skuteczne ataki i dobra postawa blokujących przyczyniła się do tego, że Makowianie ostatecznie wygrali tego seta 15:12 i cały mecz 3:2. Mecz odbył się w ostatni weeknend listopada.