Tygodnik Makowski

Wtorek, 23 października 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!
fot. GOK Krasnosielc
fot. GOK Krasnosielc

Piosenki o niepodległości,.,,

17.11.2011 11:45:00

Dla uczczenia 93. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wójt gminy Krasnosielc oraz Gminny Ośrodek Kultury w Krasnosielcu zorganizowali Przegląd Pieśni Legionowej i Żołnierskiej, który odbył się na sali widowiskowej GOK.

Rozpoczął o godz. 11.00, tuż po uroczystej mszy św. odprawionej w intencji ojczyzny. Przegląd otworzył polonez odtańczony przez dzieci w wieku 5-8 lat z grupy tanecznej działającej przy GOK. W imprezie wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych i gimnazjum z terenu Gminy Krasnosielc oraz gościnnie ze szkół podstawowych i gimnazjów z Sypniewa i Gąsewa. W kategorii dorośli wystąpił chór KGW w Grabowie oraz dwie solistki - łącznie 189 osób.

- Repertuar był szeroki i cieszył organizatorów fakt, że młodzież i opiekunowie sięgają po utwory z lat 1794-1918. Jeśli nawet któryś z utworów powtórzył się, to i tak jego wydźwięk był zupełnie inny, gdyż różnił się aranżacją, akompaniamentem, interpretacją, barwą głosu itp. Nie było nudno na tym przeglądzie! Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni przez organizatorów pamiątkowymi dyplomami i upominkami. Placówki zgłaszające dzieci i młodzież oraz ich opiekunowie, także zostali docenieni - mówi Beata Heronimska, dyrektor GOK w Krasnosielcu.

autor: PH

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz