Tygodnik Makowski

Sobota, 19 stycznia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!
fot. PH
fot. PH

Pożar strawił tegoroczne plony

18.08.2011 08:34:00

- To była chwila. W ciągu niecałej godziny spaliło się wszystko. Usłyszeliśmy tylko uderzenie pioruna gdzieś w pobliżu. Żona wyszła na podwórze i zobaczyła łunę nad stodołą. Za parę minut budynek stał już w płomieniach. Udało mi się tylko odprowadzić ciągniki i samochód - mówi Dariusz Klik ze Szczeglina Poduchownego (gm. Sypniewo).

Podczas niedzielnej burzy, 7 sierpnia, około godziny 21 piorun, który uderzył w stodołę Dariusza Klika, zamienił w zgliszcza cały budynek, maszyny rolnicze i wszystkie tegoroczne zbiory. Ze względu na kapryśną pogodę pan Dariusz śpieszył się ze żniwami. W sobotę zakończył żniwa. W stodole zgromadził zboże zebrane z dziesięciu hektarów, sprasowaną słomę, siano.

Mimo że w akcji gaszenia pożaru brało udział siedem wozów strażackich, cała rodzina i sąsiedzi, nic nie udało się uratować. Przyczepa ze zbożem przeznaczonym na sprzedaż, która stała obok stodoły, zamieniła się w osmolony metalowy szkielet. Sąsiedni budynek, znajdujący się w odległości kilku metrów, zaczęto polewać wodą. Dzięki temu uratowano 20 sztuk bydła i trzodę chlewną. Straty właściciel gospodarstwa ocenia na 125 tysięcy złotych.

 

Zwracamy się z apelem do Czytelników „TM” o pomoc Dariuszowi Klikowi w odbudowaniu spalonego budynku. Potrzebne są wszelkie materiały budowlane.

autor: PH

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz