Tygodnik Makowski

Środa, 23 stycznia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!
fot. PH
fot. PH

Ruszy przetarg na modernizację ośrodka zdrowia

21.07.2011 08:31:00

Gmina Czerwonka złożyła wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o pożyczkę. Pieniądze zostaną przeznaczone na termomodernizację ośrodka zdrowia w Czerwonce. Lada moment zostanie ogłoszony przetarg, w którym wyłoniony zostanie wykonawca.

- Budynek ma przeciekający dach, wymaga gruntownego odnowienia. Ogrzewanie olejowe trzeba zamienić na bardziej ekonomiczne. Nie mówiąc już o wizualnej stronie inwestycji, bo ośrodek zdrowia wygląda fatalnie. Po remoncie musimy zagospodarować również teren wokół budynku - mówi Paweł Kacprzykowski, wójt gminy Czerwonka.

W tej chwili w budynku należącym do gminy jest kilku najemców. Funkcjonuje tam ośrodek zdrowia i gabinet dentystyczny. Lokale mieszkalne wynajmowane są przez trzy rodziny. Gmina już w zeszłym roku zaczęła rozdzielać koszty utrzymania. W każdym z lokali założono oddzielne liczniki energii elektrycznej. - Gmina ma swoje liczniki i każdy z najemców też ma oddzielny. Założyliśmy je dlatego, że podliczniki się nie sprawdzały. Koszty stałe spadały wówczas na gminę, a teraz my mamy oddzielny licznik i pozostali użytkownicy też płacą za siebie - dodaje Kacprzykowski.

 

autor: PH

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz