Tygodnik Makowski

Czwartek, 18 kwietnia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!

Maków Mazowiecki

A A A poleć znajomemu drukuj stronę

fot. SP Przasnysz
fot. SP Przasnysz

Powiat (nie) chce ratować krajówki

03.03.2011 00:00:00

Powiat przasnyski naciska na Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad na zmianę planów inwestycyjnych. Przasnyszowi zależy na remoncie drogi krajowej ze względu na strefę ekonomiczną. Do przyłączenia się do inwestycji zachęca również powiat makowski, ale starosta na razie kategorycznie odmawia

Jeszcze do niedawna droga krajowa nr 57 (Warszawa-Szczytno) miała w 2013 roku zostać gruntownie zmodernizowana na odcinku Maków Mazowiecki – Przasnysz – Chorzele. Na początku minionego roku okazało się jednak, że przebudowa drogi jest niemożliwa. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wykreśliła ten istotny dla powiatów przasnyskiego i makowskiego punkt z zadań inwestycyjnych na lata 2011-2015, zasłaniając się brakiem funduszy.

Po cichu mówi się, że to zadanie będzie mogło być zrealizowane dopiero w 2018 roku. Starostwo Powiatowe w Przasnyszu poszukuje rozwiązań. Pod uwagę brane są dwie możliwości. Pierwszą z nich mają być mediacje z GDDKiA, by uwzględniono w planie inwestycyjnym na dwa kolejne lata przebudowę drogi.

 Druga możliwość proponowana przez Radę Powiatu to ubieganie się u obecnego zarządcy GDDKiA w Warszawie o zarządzanie drogą w granicach województwa mazowieckiego przez samorząd powiatu przasnyskiego na okres 10-15 lat.

Więcej w aktualnym wydaniu TM

autor: PH

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz