Tygodnik Makowski

Wtorek, 23 października 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!
fot. K.K.
fot. K.K.

Większe diety i bliżej mieszkańców

03.02.2011 09:21:00

W Różanie radni chcą być dostępniejsi dla mieszkańców, chcą poznawać i rozwiązywać ich problemy, w związku z tym zdecydowano, że od lutego − w każdy piątek − radni będą pełnili dyżury w Urzędzie Miejskim. Zapał radnych do pracy wynika zapewne z wyższej niż przeciętna wysokości diety, które będą otrzymywać.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Różanie zapadły decyzje dotyczące wysokości diet radnych i sołtysów. Przewodniczący Rady Miejskiej otrzyma miesięczną dietę w wysokości 1100 zł, wiceprzewodniczący - 900 zł, przewodniczący komisji stałej - 550 zł, wiceprzewodniczący komisji stałej - 530 zł i radny 500 zł. Za każdą nieobecność na sesji radnym będzie się odliczać 50 zł od miesięcznej kwoty. Sołtysi za jednorazowe uczestnictwo na sesji będą otrzymywać 120 zł. Ze wszystkich gmin powiatu makowskiego radni i sołtysi z gm. Różan otrzymują najwięcej pieniędzy za sesję

autor: AW

Komentarze Internautów (1)dodaj komentarz

  • WYBORCA, 2011-02-11 19:17:08
    PAZERNA RADA
    Oj nie ładnie,zaczynać kadencję od podwyżek dla siebie wstyd.Czy dziennikarze TYGODNIKA MAKOWSKIEGO mogliby zapytać członków rady czym była spowodowana ta podwyżka bo dla mnie to powinni się wstydzić.