Tygodnik Makowski

Poniedziałek, 22 października 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!
fot. P.H.
fot. P.H.

Pierwsze koty za płoty – czyli ślubowanie wójta

16.12.2010 08:20:00

Były podziękowania, gratulacje i uprzejme deklaracje współpracy… i ustalenie wysokości wynagrodzenia dla wójta oraz diet dla radnych. Za każde posiedzenie: komisję lub sesję radny otrzyma 191 złotych

- Nie ukrywam, że z wielkim wzruszeniem złożyłem ślubowanie na stanowisko wójta gminy. Zdaję sobie sprawę, że zaufanie społeczne, którym zostałem obdarzony, wiąże się z równie wielkimi oczekiwaniami, jakie społeczeństwo ma w stosunku do mojej osoby. Bardzo liczę na współpracę zarówno z panem przewodniczącym, jak i całą radą, panem starostą i starostwem, organizacjami rolniczymi, sołtysami, pracownikami urzędu gminy, panem sekretarzem, panią skarbnik i przede mieszkańcami gminy. Obiecuję państwu, że ze swojej strony dołożę wszelkich starań, by życzenia państwa się ziściły. Noszę w sobie szczery zamiar doprowadzenia do rozwoju naszej gminy, do tego by nasza gmina wstąpiła na ścieżkę, z której wszyscy będziemy dumni. Tego sobie i państwu życzę, byśmy za cztery lata spotkali się tutaj szczęśliwi z powodu dobrze spełnionego obowiązku - mówił Arnold Grossmann, w okolicznościowym wystąpieniu, tuż po ślubowaniu na wójta gminy podczas II sesji Rady Gminy Szelków, 14 grudnia br.

Podczas wtorkowego spotkania uprzejmościom nie było końca. Starosta gratulował wójtowi, przewodniczący rady staroście, przewodniczący rady poprzedniej kadencji wójtowi… Nowo wybrana rada podziękowała za całokształt pracy kwiatami i dobrym słowem byłemu przewodniczącemu Rady Gminy Janowi Ziółkowskiemu. A on nie pozostawał dłużny w serdecznościach, dziękując Grossmannowi za czystą kampanię, nie zapomniał wspomnieć o tym, że niektórzy opluwali kontrkandydatów, prowadząc nieczystą grę. Uroczyste podziękowania radnych miały też trafić do wójta Czesława Milewskiego, podobno jednak „nie miał życzenia” być na sesji.

autor: P.H.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz