Tygodnik Makowski

Wtorek, 21 maja 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!
fot. KK
fot. KK

Wielka trójca z Różana aktywna na „3”

28.10.2010 08:55:00

W tym tygodniu sprawdzamy aktywność radnych miejskich z Różana. Można ją określić dwoma słowami: „wielka trójca”. Chodzi o trzech radnych, którzy na każdej sesji rady miasta Różan zabierali głos. Wszystko byłoby dobrze, gdyby ich wypowiedzi były merytoryczne. Niestety na ogół dotyczyły wyimaginowanych problemów

Prześledziliśmy aktywność radnych, ich nieobecności na sesjach podczas całej kadencji, czyli w latach 2006-2010. W tym czasie odbyły się trzydzieści dwie sesje. Uzyskaliśmy informacje, jak często radni byli obecni na sesjach oraz ile razy zabierali głos w punkcie „Wolne wnioski i interpelacje radnych”. Pominęliśmy wszelkie spory radnych, dygresje oraz utarczki słowne, a takie bardzo często zdarzały się we wnioskach.

Pokusiliśmy się sprawdzić, jak radni wykonują swoje obowiązki, w związku z tym jak często przychodzą na sesję i czy zasłużyli na swoje diety. Radni się spisali. Jeżeli chodzi o uczestnictwo w sesjach, na dwudziestu ośmiu spotkaniach frekwencja była stuprocentowa, na czterech sesja nie byli obecni między innymi Antoni Sławomir Kanclerz, Jerzy Pepłowski, Juliusz Andrzej Podlasin, Robert Brzuzy oraz Jerzy Juliusz Kaczmarczyk − wiceprzewodniczący Rady Miejskiej. Ci, którzy regularnie uczestniczyli w każdej sesji to: przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Świderski, Henryk Bogdański, Irena Gosiewska, Mirosław Chrzanowski, Jerzy Pawłowski, Wojciech Prusik, Krzysztof Janusz Skierkowski, Andrzej Antoni Wasielewski, Arkadiusz Załęski, Marek Złotkowski. Warta pochwały jest obowiązkowość radnych i ich częste uczestnictwo w sesjach rady.

Więcej w nowym wydaniu NTM

autor: AW

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz