Tygodnik Makowski

Piątek, 19 października 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!
fot. k.k.
fot. k.k.

Nie pomawiał ...

14.10.2010 09:14:05

Wiesław Widomski, radny gminy Czerwonka, został uznany niewinnym czynów zarzucanych mu przez Henryka Kozłowskiego, wójta gminy Czerwonka. Wójt twierdził, że radny go pomawia, a czyn ten, zgodnie z artykułem 212 paragraf 2 Kodeksu karnego jest karalny. Sprawa toczyła się w Sądzie Rejonowym w Przasnyszu. Wyrok zapadł 8 października i nie jest prawomocny. Wójt będzie się odwoływał

Cieszę się z takiego wyroku, ponieważ pokazuje, że człowiek prosty może wierzyć w sprawiedliwość – mówił tuż po sprawie Wiesław Widomski, radny gminy Czerwonka. Wyrok pokazuje, że prawo jest nie tylko dla tych przy władzy, ale dla zwykłych ludzi. Mam nadzieję, że dzięki temu skończy się w naszej gminie era wójta, który prawuje się z ludźmi i radnymi o głupstwa, bo myśli, że tylko on ma rację – dodaje radny.

Przypomnijmy, wójt Henryk Kozłowski spotkał się w sądzie z radną Iwoną Okrąglińską, Teresą Rogalską, kierowniczką Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz radnym Wiesławowi Widomskiemu.

Wójt Kozłowski oskarżył Widomskiego, że w okresie od 2007 do 2009 roku pomawiał wójta, że ten przekroczył uprawnienia i nadużywał władzy. Radny miał nakłaniać środki masowego przekazu do przekazywania tych treści. „Działania te mogły poniżyć moją osobę w opinii publicznej, narazić mnie jako wójta miny Czerwonka na utratę zaufania potrzebnego dla tego stanowiska” pisał w akcie oskarżenia Kozłowski.

Więcej w aktualnym wydaniu NTM

autor: k.k.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz