Tygodnik Makowski

Środa, 23 stycznia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!
fot. k.k.
fot. k.k.

Ksiądz Marek wróci na parafię – zapewnia biskup

23.09.2010 10:25:00

Między biskupem łomżyńskim Stanisławem Stefankiem a parafianami z Szelkowa doszło do porozumienia. „Zbuntowani” przeciw decyzji biskupa o wyłączaniu ich proboszcza na urlop parafianie od tygodni protestowali w tej sprawie. Bali się, że proboszcz po urlopie już do nich nie wróci. Teraz otrzymali zapewnienie biskupa, że nie mają się czego obawiać. Wszystkie decyzje dotyczące szelkowskiego kościoła będą z proboszczem konsultowane.

W piątek 10 września, po wcześniejszym uzgodnieniu z kancelarią kurii, udała się do biskupa łomżyńskiego delegacja z parafii w Szelkowie. W jej skład weszli: Lucjan Trętowski, Zbigniew Deptuła i Sławomir Jasiński. - Występowaliśmy jako osoby prywatne – mówił po spotkaniu Lucjan Trętowski. - Po ponad dwugodzinnej rozmowie z księdzem biskupem wyjaśniliśmy sobie pewne rozbieżności, które słyszeliśmy wcześniej, a dotyczące księdza Marka. I udało nam się osiągnąć kompromis w tej sprawie – dodaje.

Uzgodnienia dotyczyły trzech zasadniczych spraw: wydłużenia terminu odejścia księdza Rogowskiego z parafii z 6 września na 2 października, skrócenia urlopu proboszcza maksymalnie do czerwca przyszłego roku oraz zapewnienia biskupa, że ksiądz Marek zostanie proboszczem parafii szelkowskiej, i wszelkie decyzje administratora związane z funkcjonowaniem parafii będą, nawet podczas urlopu, z nim konsultowane.

Czy z trudem wypracowane porozumienie satysfakcjonują parafian? - Wszystkie kompromisy są trudne dla każdej ze stron, ale porozumienie zaakceptował ksiądz Marek. Parafianie również, gdyż zaraz po naszym spotkaniu, o godzinie 17.30 spotkaliśmy się przed parafią i opowiedzieliśmy o spotkaniu z biskupem. Parafianie usłyszeli, że biskup zapewnił nas ustnie, że ksiądz Marek powróci do nas na parafię. Zebrani przyjęli tę informację z ostrożnym optymizmem, i z wiarą, że biskup słowa dotrzyma – mówi Trętowski.

autor: k.k.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz