Tygodnik Makowski

Środa, 23 stycznia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!
fot. archiwum
fot. archiwum

Awantura w Różanie

16.09.2010 09:11:00

Czy miejska komisja rewizyjna zajmie się opóźnieniami w budowie stołówki przy Szkole Podstawowej w Różanie? Wykonawca nie zdążył jej wyremontować, a rok szkolny się rozpoczął. Część radnych jest oburzona. Mówią, że wykonawca znany był z opóźnień, mimo to przetarg wygrał. Burmistrz Parciński odpowiada, że zarzuty wobec niego to sprawa polityczna. Bo zbliżają się wybory.

Kończy się kadencja, ludzie zaczynają nas rozliczać. A my powinniśmy rozliczyć burmistrza. Podsumować cztery lata nie do końca ciężkiej pracy – mówił podczas komisji budżetowej, która obradowała 7 września, radny Andrzej Podlasin. Wyliczył inwestycje gminne, których realizacja jest dość problematyczna. Coś pan słabym kapitanem na tym statku jest, skoro każda inwestycja siadła. Wystarczy wspomnieć o remoncie stołówki przy Szkole Podstawowej, która nadal nie została zakończona – mówił Podlasin. Te uwagi są jest wypowiedziane pod publikę – odpowiedział mu burmistrz Jerzy Parciński. Jeżeli chodzi o stołówkę, wykonawca zapłaci stosowne kary umowne, do dnia kiedy nastąpi odbiór obiektu. Były podejmowane kwestie zerwania umowy, ale to by nie przyśpieszyło wykonania. Procedury są skomplikowane, a to przedłużyłoby pracę – wyjaśniał burmistrz. – Na komisji oświaty informował nas pan, że będą naliczane odsetki 3000 zł za każdy dzień zwłoki. Czy będą naliczane na koniec inwestycji, czy za każdy dzień? – pytał radny Marek Złotkowski. Terminem wystawienia faktury będzie dzień odbioru, kiedy będziemy znali długość opóźnienia – odpowiedział mu burmistrz. A jak w tym czasie będzie realizowane dożywianie dzieci? – pytał radny Arkadiusz Załęski. Myślę, że dyrektorzy znajdą jakieś rozwiązanie przejściowe – odpowiedział mu Parciński. I apelował. Nie róbmy z tego tragedii, bo jest to sprawa polityczna. W wielu szkołach nie ma stołówek, ale dzieci są dożywiane – mówił burmistrz. Czy ta firma robiła już u nas i z jakim efektem? – radny Podlasin nie chciał słuchać apelu burmistrza i kontynuował temat. Jak się wywiązywała z tych inwestycji?

Pan na mnie psy wiesza

Niech pan nie wyolbrzymia sprawy. Czuje pan niechęć personalną do mnie i to sprawia, że pan na mnie psy wiesza – mówił spokojnie burmistrz Parciński. Czy firma była nam znana? W działalności budowlanej nie. Natomiast budowała wodociąg na ulicy Cmentarnej. Ale chciałbym dodać, że nie ma takiej sytuacji, żeby wykonawca wyłoniony w przetargu robił wszystko tak jak trzeba. Ale według pana za wszystko odpowiada burmistrz. Szczególnie teraz przed wyborami. Jeżeli panu tak wygodnie, to ja to przyjmuję na siebie. Zadałem to podchwytliwe pytanie, gdyż jestem w komisji przetargowej. Kiedy złożyłem informacje na sesji, że przetargi są ustawione i nierzetelne, pan przewodniczący to zlekceważył. Ale owoce teraz zbieramy. Skoro były problemy na ulicy Cmentarnej, dlaczego ta informacja do nas nie dotarła? Jeżeli z góry pan wiedział, że ta firma się nie wywiąże, to dlaczego pan do tego dopuścił dopytywał się radny. Odniosę się tylko do jednej kwestii, że zlekceważyłem informacje o układaniu się w sprawie przetargów – odpowiedział Piotr Świderski, przewodniczący Rady Miejskiej w Różanie. Pan powiedział, że jest układ przy przetargach. W tamtym roku w czerwcu na sesji rady miejskiej informował pan o tym, że przetargi są ustawanie. Rada zobowiązała pana do przedstawienia dokumentów potwierdzających te słowa w ciągu miesiąca. Do tej pory pan tego nie zrobił. Pan stchórzył, bo takimi dokumentami nie dysponuje. Proszę niech pan się przestanie kompromitować, bo robił to pan przez cztery lata. A teraz zaczyna pan kampanię nienawiści. Dyskusję na tema stołówki zakończył radny marek Złotkowski. – Uważam, że sprawę należy wyjaśnić, żeby nie pozostały niedomówienia. Dlatego na sesji będę wnioskował o wyjaśnienie tej sprawy przez stosowną komisję.

autor: k.k.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz