Tygodnik Makowski

Poniedziałek, 22 października 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!
fot. red
fot. red

Cyganka – wróżka okradła z biżuterii

26.08.2010 08:30:09

Utratą biżuterii oraz pieniędzy zakończyła się wizyta kobiety narodowości cygańskiej, w jednym z domów na terenie powiatu makowskiego. To już drugi taki przypadek w ostatnim czasie.

Do jednego z domów jednorodzinnych, na terenie gminy Sypniewo, zapukała kobieta narodowości cygańskiej, która zaproponowała usługę odprawienia czarów w celu polepszenia stanu zdrowia samotnie mieszkającej właścicielki domu. Kobieta zgodziła się i wpuściła Cygankę. Ta poprosiła o jajko, ścierkę, biżuterię i pieniądze, które były potrzeben do odprawienia czarów. Mieszkanka domu dała Cygance wymienione rzeczy, w tym dwie złote obrączki, pierścionek złoty z oczkiem oraz pieniądze (w różnych walutach). Cyganka zawinęła przedmioty w ścierkę, w którą następnie po odprawieniu czarów uderzyła pięścią, zgniatając jajko, a potem wyrzuciła zawiniątko za stojący w pokoju regał. Wcześniej jednak, korzystając z nieuwagi mieszkanki, zabrała z zawiniątka biżuterię i pieniądze. Po rytualnym wypędzeniu „złego” Cyganka poleciła, aby nie wyjmować zawiniątka zza regału do godziny 16:00, wzmocnić to miało działanie czarów. Kiedy Cyganka wyszła z domu, zaniepokojona kobieta sprawdziła zawiniątko, jednak nie było w nim już ani pieniędzy, ani biżuterii. Kobieta straciła biżuterię o wartości 1000 złotych.

Makowska policja apeluje

Prosimy o zwracanie uwagi na obywateli narodowości cygańskiej pojawiających się na terenach miejscowości. W przypadku wystąpienia niepokojących sygnałów prosimy o informowanie Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim pod numerem 997 lub 29 71 71 005. Ostatni przykład pokazuje, że w dalszym ciągu mieszkańcy są zbyt ufni, co wykorzystują potencjalni sprawcy kradzieży – mówi podkom. Włodzimierz Bojarski, rzecznik prasowy KPP w Makowie.

autor: red

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz