Tygodnik Makowski

Czwartek, 24 stycznia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!

Maków Mazowiecki

A A A poleć znajomemu drukuj stronę


Maraton pływacki nad zalewem

02.08.2010 14:03:00

Miasto Maków Mazowiecki organizuje w dniu 14 sierpnia(sobota) I Maraton Pływacki połączony z Piknikiem edukacyjnym „Bezpieczny wypoczynek nad wodą”.

Każdego roku w czasie letniego wypoczynku dochodzi do dużej ilości zdarzeń i wypadków z udziałem nieletnich. Przyczyną jest nie tylko brak zagospodarowania wolnego czasu dzieci i młodzieży, ale często również niewłaściwa opieka nad nimi ze strony rodziców czy prawnych opiekunów. Dochodzi do utonięć, spożywania alkoholu i narkotyków, uszkodzeń ciała podczas prac polowych, wypadków komunikacyjnych. Wychodząc naprzeciw zjawiskom i zachowaniom budzącym poczucie zagrożenia i powszechny sprzeciw Miasto Maków Mazowiecki we współpracy z Komenda Powiatową Policji w Makowie Mazowieckim, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej i Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym w Pułtusku po raz kolejny organizuje imprezę sportowo-edukacyjną, mającą na celu poprawę stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego podczas wypoczynku letniego. W tym roku oprócz pokazu ratownictwa wodnego i pogadanek policjantów, strażaków i ratowników WOPR nt. bezpiecznego wypoczynku nad wodą w programie imprezy zaplanowany został również I Maraton Pływacki nad Zalewem Miejskim. Liczymy, że impreza przyciągnie blisko 100-150 zawodników z Mazowsza. Ubiegłoroczna impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem społeczności lokalnej i wczasowiczów o czym świadczyły pochlebne opinie na łamach prasy i forach internetowych. Poza charakterem imprezy sportowej maraton ma na celu popularyzację aktywnego i bezpiecznego wypoczynku nad wodą, propagowanie sportu rekreacyjnego i pływackiego, upowszechnianie form aktywnego wypoczynku nad wodą wśród społeczeństwa, popularyzację pływania na długich dystansach oraz promocję walorów miasta Maków Mazowiecki i województwa mazowieckiego.

Karta zgłoszeniowa, regulamin konkursu oraz oświadczenie rodzica o udzieleniu zgody na udział dziecka w konkursie dostępny na stronie www.makowmazowiecki.pl/

autor: inf. UM Maków Maz.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz